Úvod » Produkty » Plničky » V230.I

Fotografie k: V230.I

V230.I

Volumetrická plnička V230.I je vhodná pro plnění nádob s průměrem mezi 100 a 350 mm a výškou v rozmezí od 120 do 450 mm. Kapacita plnícího ústrojí je nastavitelná v rozsahu od 500 do 20.000 ml. Nádoby jsou přesně posunovány pomocí svazku krokových unášečů do jednotlivých operačních pozic. V případě rozlití produktu tato transportní metoda také významně redukuje nutnost čištění plničky pouze na jedno postižené operační místo. Při údržbě nebo čištění lze svazek unášečů velmi jednoduše demontovat.

Způsob práce

Nádoby mohou být na plničku dodávány automaticky nebo manuálně. Následně jsou naplněny a zavíčkovány. Ve standardním provedení je stroj vybaven lisovací deskou vhodnou pro uzavírání lisovacích víček, tuto lisovací desku lze jednoduše vyměnit za krimpovací hlavu pro uzavírání speciálních krimpovacích víček. Stroj je volitelně možné vybavit automatickým podavačem víček. Plnící jednotka ve standardním provedení disponuje automatickým čištěním plnící hlavy v uzavřeném okruhu čistícího média a dále možností individuálního nastavení rychlosti sání a plnění.

Specifikace

Plně pneumatický provoz plničky včetně dopravníku. Pokud je zařízení vybaveno nějakými elektrickými komponentami, lze na přání zakazníka dodat i v provedení do prostředí s nebezpečím výbuchu. Všechny omyvatelné součásti jsou z nerezové oceli 316 nebo jiných materiálů vhodných pro specifické produkty. Bezpečnostní vypínače jako "chybí nádoba - neplnit" nebo "nouzový vypínač" jsou ve standardní výbavě.

Rozměry nádob

Možné použití nádob s kruhovým, oválným, obdelníkovým nebo jiným půdorysem do max. průměru 350 mm a max. výšky 450 mm. Stroj je vhodný pro kovové i plastové nádoby.

Přesnost

Pro většinu produktů a při správných provozních podmínkách, jakými jsou konstantní vstupní tlak a rovnoměrná hustota produktu, pracuje stroj s opakovatelnou přesností +/- 0,15% (směrod. odchylka).

Rychlost plnění

Objem dávky1 L2.5 L5 L10 L20 L
Počet nádob/min.14141412-1410-12

* Uvedené údaje jsou založeny na měření rychlosti plnění obvyklých typů nátěrových hmot s viskozitou 100-5000 cps plněných do standardních plně otevřených typů nádob. Výstupy mohou být také ovlivněny volitelnou doplňkovou výbavou.

Doplňková výbava a alternativní provedení

 • Automatický podavač prázdných nádob/plechovek.
 • Různé typy regulátorů hladiny produktu v mezizásobníku.
 • Výbava pro automatické čištění mezizásobníku produktu.
 • Uzavřená plnící hlava pro přímí přísun produktu (bez mezizásobníku na plničce).
 • Různé typy podavačů víček, pro plechová nebo plastová víčka.
 • Bezpečnostní senzor "nádoba bez víčka - vypnout stroj".
 • Různé typy systémů pro uzavírání víček.
 • Značení spodní strany nádoby.
 • Možné "TWIN" provedení se dvěmi plnícími jednotkami.
 • a další …
 • Alternativa: Poloautomatická plnička typ Vreebase DU02